Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

29 февруари 2020 22:48 Пламен Димитров

Рилски спортист не допусна изненада срещу Спартак Пл

С победа започна третото завъртане в мъжкия баскетболен шампионат за Рилски спортист. Самоковци се справиха в Плевен с местния Спартак със 101:79.

Баскетболистите, водени от Людмил Хаджисотиров започнаха ударно и след една четвърт водеха с двуцифрена разлика- 17:28. В първите минути на втората част домакините заиграха по- добре и след няколко успешни далечни стрелби намалиха пасива си до само точка.

Още от първите минути на третата четвърт самоковци вдигнаха оборотите и не след дълго разликата отново стана двуцифрена, а в самия край на четвъртината вече бе  22 точки.

Брандън Браун бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 14 има Йордан Бозов. С 11 е Игор Кесар, а по 10 вкараха Зейвиър Джонсън, Йонас Зохоре, Крис Уокър и Мирослав Васов.

С дабъл-дабъл за домакините се отчете Димитър Маринчешки – 23 точки и 12 борби. Николай Маринов отбеляза 13 точки, Константин Коев наниза 12, с 11 е Тодор Тодоров, а 10 има Мартин Маринов.