В Локо София са против прекратяването на шампионата

В Локо София са против прекратяването на шампионата

"Ще бъдем ощетени, да се измисли друг вариант за Втора лига", заяви Иван Василев

Силният човек в Локомотив (София) Иван Василев говори пред "Тема Спорт" относно идеята на част от клубовете шампионатът да се прекрати, а в елита да влязат първите три отбора от Втора лига. "Железничарите" ще са ощетени, тъй като са четвърти, с реални шансове да се преборят за тройката.

"Разбира се, че сме против, ние ще бъдем ощетени. За Втора лига може да се измисли друг вариант. Например да има финална четворка или пък да играят първи срещу втори и трети срещу четвърти и така да се решат нещата. Така е по-справедливо. А и все пак Септември (София) е втори, но има мач по-малко от първия, което също е нечестно. По програма имаме двубой със Спартак (Варна), а Монтана гостува на Ботев (Гълъбово), след което играем един срещу друг. Каквото и да е, може да се измисли как да се процедира, но не смятам, че прекратяването е правилното ршеение. Иначе подкрепям идеята за Първа лига с 16 отбора. Може да се помисли и примерно два тима да изпадат директно, а един да играе бараж", каза Василев.

"В понеделник момчетата ще си вземат заплатите, но оттук насетне ще видим как ще действаме. Ако не се играят мачове и се отиде на друг вариант, ще се разпуснем и това е. Няма как да ги държим до юни месец, без да играят и тренират. Да не говорим, че плащам и 12 квартири".

Херо търси нови в Бразилия

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров е продължил активната си работа по зимната селекция, независимо от ограниченията, които до скоро тежаха върху клуба.

Ботев (Пловдив) подкрепи Лудогорец

Ботев (Пловдив) подкрепя предложението на Лудогорец за свикване на работна среща между клубовете, Българския футболен съюз (БФС) и Българската професионална футболна лига (БПФЛ), съобщиха за БТА от клуба.

Георги Иванов: Вървим по своя път на трансформация и подмладяване

Президентът на БФС направи обръщение към футболната общност

ЦСКА търси как да се отърве от ненужен

Към Дейвид Сегер липсва интерес

Веласкес: Харесвам напрежението в Левски

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес определи настоящата ситуация в клуба като изключително обнадеждаваща и сподели, че се чувства напълно на мястото си.

Левски удари на камък в търсеното на нападател

Ръководството на Левски не успя да финализира трансфер за нов централен нападател преди коледните празници.