Ферари иска да домакинства кръг от Формула 1 на "Муджело"

Ферари иска да домакинства кръг от Формула 1 на "Муджело"

Новият сезон започва тази неделя в Австрия

 "Ферари" преговаря с управителите на Формула 1 относно възможността пистата "Муджело" да приеме старт от календара през тази година. Това разкри президентът на "черните кончета" Матиа Биното.

Заради пандемията от коронавирус целият календар на надпреварата претърпя промени, като за момента е потвърдено провеждането само на осем старта. Следващият след тях, който ще бъде девети по програма, ще бъде под номер 1000 за "Ферари" във Формула 1, а Биното се надява това да стане на клубната писта "Муджело".

"Мога да потвърдя, че разговаряме с Формула 1. Нашата надежда е, че ще докараме Ф1 на "Муджело", защото това е чудесна писта за всеки един пилот. Тя е много изискваща и е страхотна", каза Биното.

До момента "Муджело" никога не е приемала старт от Формула 1, а според медиите, следящи най-престижния автомобилен шампионат, "Портимао" в Португалия също може да приеме хилядния старт на "Ферари".

"Смятам, че на "Муджело" би могло да се получи много вълнуващо състезание. А фактът, че това може да бъде хилядният ни старт, при това в Италия, на нашата писта, прави тази възможност наистина чудесно", каза още шефът на "черните кончета".

Новият сезон във Формула 1 започва този уикенд с Гран при на Австрия, а надеждите на всички в тура са до края на годината да има състезания и пред публика.

"Ферари" е най-старият и най-успешен отбор във Формула 1. Това е единственият клуб, който съществува и до днес от първия сезон на надпреварата през 1950 година. Хилядното състезание във Формула 1 пък се проведе през април миналата година в Китай.

Формула 1 увеличава спринтовете за 2027 година

Главният изпълнителен директор на Формула 1 Стефано Доменикали обяви, че през 2027 година спринтовите състезания във Формула 1 ще се увеличат

Босът на Макларън: Да, ще използваме отборни заповеди

В Макларън са готови да използват заповеди от бокса в Гран При на Абу Даби този уикенд, за да помогнат на Ландо Норис да спечели световната титла

Норис пред Верстапен във втората тренировка на "Яс Марина"

Водещият претендент за световната титла във Формула 1 Ландо Норис отвори солиде аванс пред своя най-близък преследвач Макс Верстапен в края на втората свободна тренировка преди Гран При на Абу Даби

Ландо Норис с най-добро време в първата тренировка в Абу Даби

Осем хилядни след него остана Макс Ферстапен

Норис няма да търси помощ от съотборника си в Макларън

В борбата за световната титла във Формула 1

Потвърдено: Български пилот във Формула 4

Любослав Руйков дебютира догодина и тръгва по стъпките на Никола Цолов

Ръсел: Няма да е честно, ако принудят Пиастри да помогне на Ландо

“Смятам, че и на двамата трябва да им бъде даден шанс”, добави британецът

Тойота ще е основен спонсор на Хаас във Формула 1

Тойота Газу Рейсинг, който е спортното подразделение на огромната японска компания за автомобили, ще стане основен спонсор на тима от Формула 1 Хаас за следващия сезон

Обявиха всички състави във Ф1 за 2026 година

“Кадилак” ще дебютира на грида догодина като 11-и отбор