Берое отнесе Акамедик с 94 точки разлика

Макар и без част от основния си състав, отборът от Стара Загора спечели със 136:42

Берое Стара Загора записа нова лека победа в женската ни баскетболна А група след 136:42 като гост на Академик Пловдив.

И двата отбора бяха с група от по осем състезателки.

Старзагорският тим даде почивка на част от основния си състав, докато заради новите противоепидемични мерки, вече влезли в сила, двата отбора нямаха право да използват баскетболистките си до 18-годишна възраст.

Златка Маданкова завърши с 26 точки и 13 борби за победителките, Теодора Динева вкара 22 точки, с 20 се отчете Карина Константинова (8 асистенции).

Мина Василева се отчете със 17 точки и 10 борби, Петя Бояджиева вкара 16 точки (7 борби и 7 асистенции), а с 13 и 14 борби се отличи Преслава Колева. По 11 точки записаха още Стефани Пендова (10 асистенции) и Гергана Иванова (8 асистенции).

За Академик най-резултатна с 18 точки бе Диляра Четинова, Златка Кьосева добави 10 точки и 10 борби.

Победата бе четвърта за Берое от пет срещи, докато Академик е с баланс от един успех и шест поражения.