ЖАЛКО: България отпадна от квалификациите за Евро 2022 по футзал (ВИДЕО)

Армения спечели и втората среща от плейофа във Варна

Националният отбор на България по футзал отпадна от Армения в плейофите за място в квалификациите за Евро 2022.

Възпитаниците на Благовест Марев допуснаха поражение с 1:3 в реванша във Варна, след като преди три дни загубиха и първата среща с 0:4.

Тя също се проведе в морската ни столица, тъй като гостите са лишени от домакинство. Днес те имаха предимство и откриха малко след средата на първата част, а вратарят ни Исмет Хаджиев пак направи нов силен мач и помогна да се избегне по-тежка загуба.

Той спаси дузпа в 9-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Юли Христов и последният получи червен картон, а арменците поведоха чрез Давид Асланян.

Точно 18 минути по-късно обаче един от най-добре представилите се в нашия отбор Владимир Бахъров изравни.

Радостта ни бе кратка, защото само след секунди Армения отново поведе след попадение на Саро Галстиян, а крайното 3:1 в 32-ата минута оформи Владимир Саносян.

Така България отпадна, а арменците вече са в груповата фаза на основния кръг на квалификациите за Евро 2022 в компанията на Грузия, Франция и Русия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

България: Исмет Хаджиев, Димитър Цветанов, Бойчо Марев, Веселин Геренски, Георги Карагеоргиев (Тодор Малинов, Ивелин Кузманов, Юлиан Христов, Мартин Стойков, Христо Костов, Алексей Степанов, Владимир Бахъров, Благовест Марев);

Армения: Барбоса, Галстиян, Машумиян, Келсон, Виктор (Бояркин, Узуниян, Манукян, Енрике, Саносян, Маргарян, Мелкониян, Асланян, Карапетян).

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор