Челси се справи без проблем с Лутън за ФА Къп (ВИДЕО)

Тами Ейбрахам вкара три гола, Тимо Вернер изпусна дузпа

Челси спечели с 3:1 срещу Лутън Таун на "Стамфорд Бридж" в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп. Тами Ейбрахам заби и трите попадения за лондончани, а Тимо Вернер изпусна дузпа. От гостите се разписа Джордан Кларк.

"Сините" поведоха още в 11-ата минута, когато Хаким Зиеш изпълни бързо странично хвърляне, а Тимо Вернер намери Тами Ейбрахам, който с диагонален удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Симон Слуга.

Само шест след това Челси удвои своя аванс. Рийс Джеймс центрира в наказателното поле на Лутън, където Ейбрахам с глава вкара топката във вратата за 2:0.

Лутън върна едно попадение в 30-ата минута. Бри проби по десния фланг и подаде към Джордан Кларк, който бе изпуснат от Кристиан Пулишич и стреля, а Кепа Арисабалага не успя да реагира добре и топката се озова в мрежата му.

Челси направи много сериозен пропуск в 49-ата минута, когато удар на Кристиан Пулишич беше спасен от Симон Слуга. В 55-ата Мейсън Маунт прати топката над напречната греда.

Кепа се намеси решаващо в 60-ата минута. Отлична атака на Лутън завърши с изстрел на Корник, но испанският вратар на Челси демонстрира чудесен рефлекс и спаси. В 72-ата Калъм Хъдсън-Одой центрира в наказателното поле, където Ейбрахам стреля с глава, но в аут. Две по- късно нападателят не сгреши на празна врата, за да оформи своя хеттрик.

В 84-ата минута, когато Матео Ковачич пусна отличен извеждащ пас към Тимо Вернер. Германският нападател бе фаулиран от Джордан Кларк в наказателното поле и съдията свири дузпа за домакините. За д топката застана Вернер, а ударът му бе отразен от Симон Слуга.

На осминафиналите Челси ще гостува на Банрзли.
Здрав бой за Груев и Лийдс в Англия (ВИДЕО)

Промоцията за Висшата лига увисна след 0:4