ОБЗОР: Локо (София) отнесе Нефтохимик и отново диша във врата на Пирин (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха трите мача днес

Три мача от 18-ия кръг на Втора лига се изиграха днес.

В най-интересния от тях Локомотив (София) разби с 6:0 изпадналия в дълбока криза Нефтохимик. "Железничарите" разпределиха попадения по три във всяко полувреме. Головата фиеста в "Надежда" започна още в 11-та минута, когато Светослав Диков откри от дузпа. След половин час игра Николай Цветков удвои, а класическата преднина дойде осем минути по-късно чрез втори негов гол.

След почивката Светослав Диков също записа второ попадение, а Валентин Николов и Калоян Стефанов оформиха крайното 6:0, с което Локо (София) събра 39 точки и отново е на две зад лидера Пирин.

В Добрич Добруджа допусна пълен обрат и загуби с 1:2 от Спортист (Своге). Стефан Митев изведе домакините напред, но Деян Христов преди почивката и Иво Харизанов в 75-та минута донесоха успеха за гостите, който ги остави на третото място с 32 точки.

В последната среща днес Миньор (Перник) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица). Единственото попадение вкара Божидар Васев в 31-та минута и така той прекъсна серията за "миньорите" от пет мача без успех в първенството.