Шалке продължава да копае дъното в Германия (ВИДЕО)

Тимът от Гелзенкирхен направи равен в дербито на дъното с Майнц

Шалке не успя да спечели девети пореден мач в Бундеслигата и остава на дъното в класирането. Тимът от Гелзенкирхен направи 0:0 с Майнц в дербито на дъното и има едва 10 точки от 24 изиграни мача. Гостите са 16-и с 18.

Дебют начело на домакините направи Димитриос Грамоцис. Гръцкият специалист не можеше да разчита на доста контузени футболисти и заложи на няколко млади момчета, включително 18-годишния Керим Чалханоглу, който записа първия си мач в Бундеслигата.

След като в предишните два кръга тимът допусна общо девет гола, днес Шалке поне показа стабилност в защита, но това се дължеше повече на факта, че Майнц също игра твърде плахо и почти не застраши вратата на Фредерик Рьонов.

Eдин от малкото интересни моменти до почивката беше ударът с глава на Шкодран Мустафи в 18-ата минута, но Робин Центнер внимаваше. В 42-ата минута пък Адам Салай можеше да даде преднина на Майнц, но от удобна позиция прати топката в аут.

През второто полувреме гостите не се престрашиха да потърсят победата срещу разколебания си съперник. Все пак, в 82-ата минута Джонатан Букхарт отправи коварен изстрел, спасен от Рьонов. Футболистите на Шалке сякаш бяха доволни от равенството и чистеха топката далеч напред.
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)