РАЗГРОМ! Ливърпул съсипа Арсенал на "Емиратс" и се доближи до топ 4 (ВИДЕО)

"Червените" постигнаха класически успех с 3:0 в най-силния си мач от месеци насам

Ливърпул шокира Арсенал при визитата си на "Емиратс" в дербито от 31-ия кръг на Висшата лига след успех с 3:0.

По този начин отборът на Юрген Клоп вече има 49 точки в актива си и е само на 2 пункта от заветното четвърто място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига. Лондончани пък са на 9-ата позиция с 42 точки и на практика пред тима стои угрозата да пропусне европейски участие.

Диого Жота откри за гостите в 64-ата минута, а четири след това Салах успя да удвои. С второто си попадение за вечерта в 81-ата минута Жота оформи крайния успех.

Гостите започнаха по-активно и в 11-ата минута Роберто Фирмино надскочи Роб Холдинг, но ударът му премина встрани от вратата на Бернд Лено. В 15-ата с удар се отчете и Фабиньо, но той също не уцели вратата. След половин час игра Фирмино отново пробва късмета си и прати топката в аут.

Малко след това тимът на Микел Артета сътвориха първата по-интересна ситуация пред Алисон. След хубав индивидуален рейд на Обамеянг по левия фланг, той центрира, а Пепе отправи слаб, но точен удар, който вратарят обаче спаси. Само две минути по-късно Милнър на свой ред пропусна хубав шанс за гостите.

В 52-ата минута Мохамед Салах стреля от добра позиция, но Габриел успя да блокира удара. В 61-ата Седрик Соареш пробва удар извън наказателното поле, но Алисон улови с лекота.

В 64-ата минута Ливърпул поведе. След центриране на Трент Александър-Арнолд, Диого Жота надскочи бранителите на Арсенал, за да разстреля Лено за 1:0.

Четири минути по-късно Мохамед Салах реши всичко с втори гол. Египтянинът успя да се пребори с Габриел, влезе в наказателното поле и стреля между краката на Бернд Лено за 2:0.

Всичко приключи в 82-ата минута. Мохамед Салах намери Садио Мане, но точно преди сенегалецът да стреля Жота протегнат крак и отбеляза за 3:0.

Арсенал - Ливърпул 0:3
0:1 Жота 64
0:2 Салах 68
0:3 Жота 81

Стартови състави:

Арсенал: Лено, Габриел, Холдинг, Тиърни, Чембърс, Себайос, Партей, Йодегор, Обемаеянг, Пепе и Лаказет

Ливърпул: Алисон, Филипс, Кабак, Робъртсън, Александър-Арнолд, Алкантара, Фабиньо, Милнър, Мане, Салах и Фирмино

Тухел потвърди: Де Лихт и Дайер ще играят

Старши-треньорът на Байерн Мюнхен ще разчита на двамата защитници на "Бернабеу"

Манчестър Юнайтед "счупи" 50-годишен антирекорд

"Червените дяволи" са допуснали 81 гола за 49 мача

Борусия го направи! Ново 1:0 над ПСЖ ги прати на финала в ШЛ! (ВИДЕО)

Парижани нацелиха четири греди на "Парк де Пренс"

Предупредиха английските фенове да бъдат разумни на Евро 2024

Като един от най-критичните мачове се очаква да бъде този между Германия и Шотландия