Аржентина изпусна да оглави КОНМЕБОЛ след равенство с Чили (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 1:1

Аржентина и Чили завършиха 1:1 в световна квалификация, играна в Сантяго дел Естеро. Лионел Меси отбеляза гола за домакините от дузпа в 23-ата минута, а Алексис Санчес изравни в 36-ата.

Равенството попречи на "гаучосите" да оглавят класирането в зона КОНМЕБОЛ и те останаха втори, на точка зад водача Бразилия. Чилийците имат само една победа след първите 5 кръга и заемат седма позиция.

Мачът се игра пред празни трибуни, а преди началото му беше открита статуя на Диего Марадона, който почина през ноември миналата година. Аржентинците излязоха със специални фланелки в памет на легендата. На тях над лика на Марадона бяха изписани годината на раждането му и символът за безкрайност.

В друг двубой тази нощ Уругвай разочарова с нулево равенство срещу Парагвай. Единсон Кавани, който стана баща за четвърти път по-рано през деня, пропусна мача заради наказание. Мачът на "Сентенарио" беше равностоен, а двата отбора рядко стигаха до опасни удари. Домакините пратиха топката в мрежата зад Антони Силва преди почивката, но голът беше отменен заради засада.

С актив от 7 точки Парагвай е на 4-о място в класирането. "Гуараните" са пред Уругвай благодарение на по-добрата си голова разлика.

Боливия - Венецуела 3:1

Уругвай - Парагвай 0:0

Перу - Колумбия 0:3