Везенков с нов силен мач в Евролигата

Олимпиакос надви Милано

Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи като гост Армани Милано (Италия) с 93:72 (30:25, 30:20, 12:12, 21:15) в среща от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Везенков отново се представи на ниво и завърши с 12 точки, 5 борби и една отнета топка за 23:21 минути като титуляр.

Гръцкият тим поведе с 60:45 на полувремето и до края на мача доминираше, за да стигне до първи успех като гост през сезона. За Олимпиакос Янулис Ларенцакис завърши с 18 точки, а Тайлър Дорси се отчете с 14. Шейвън Шийлдс беше най-резултатен за Армани Милано с 26 точки и 5 борби, Луиджи Датоме вкара 12.

Гръцкият гранд е с баланс от 8-4, като го поставя на трето място в класирането, колкото имат и италианците, които са четвърти.

Цървена Звезда (Сърбия) загуби домакинството си на УНИКС Казан (Русия) със 78:98 (16:26, 23:21, 18:29, 21:22). Руският тим записа клубен рекорд, след като реализира 15 тройки в мача и постигна шести успех в последните си седем двубоя.

Джон Бтаун вкара 18 точки за УНИКС, а Остин Холинс завърши с 15 за домакините.

В първото френско дерби в турнира за този век Монако отстъпи само с точка на АСВЕЛ Вильобран - 84:85 (21:22, 19:26, 22:14, 22:23).

Двата отбора размениха водачеството си в резултата 22 пъти, а АСВЕЛ стигна до победата с тройка на Уилямс Хоуърд със сирената.

АСВЕЛ има 7-5 и заема осмо място в класирането, а Монако е с 5-7 след седмата си поредна загуба. Хоуърд завърши с 23 точки и 10 борби, а за Монако Лий Парис вкара 20 точки.

Барселона разгроми Жалгирис (Литва) с 96:73 (24:17, 28:21, 23:20, 21:15) и остава начело в класиранетоо с Реал Мадрид. Двата тима имат по 10 победи и 2 загуби.

Пиер Ориола направи силен мач за каталунците и записа 13 точки, 9 борби и 5 асистенции. Тай Уебстър и Марек Блажевич реализираха съответно 13 и 10 точки за тима на Жалгирис, който допусна десето поражение за сезона.