Левски победи Сигал Прищина в Балканската лига (ВИДЕО)

За успеха на "сините" се отличи Венцислав Петков с 22 точки

Левски победи Сигал Прищина (Косовo) със 77:69 (15:11, 17:22, 26:12, 19:24) в последния си мач от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Така "сините" завършват на второ място в класирането на група "С" от втората фаза на надпреварата.

Левски ще научи своя съперник на четвъртфиналната фаза утре след мача между Балкан (Ботевград) и ТФТ Скопие (Република Северна Македония).

В столичната зала "Триадица" тимът на Константин Папазов спечели първата четвърт, но гостите изиграха по-добри втори 10 минути и на почивката направиха обрат - 33:32.

Левски започна третата част със серия от 10:0, за да вземе аванс от 42:33, а след това поведе с 51:35 и с 58:45 след 30 минути.

В последната четвърт Сигал Прищина успя да намали изоставането си до 5 точки, но силна серия на българския тим направи преднината му 71:60 малко повече от минута преди края и успя да запази аванса си до последната сирената.

За успеха на "сините" се отличи Венцислав Петков с 22 точки, Ивица Радич добави 15 точки и 10 борби, но навехна глезен в последната минута на мача. С 10 точки и 8 асистенции завърши Марио Литъл.

За Сигал Прищина Йетмир Зекири вкара 19 точки, а 15 точки и 9 борби записа Уендъл Мичъл.