Историческо: Отбор от САЩ спечели Шампионската лига на КОНКАКАФ (ВИДЕО)

Сиатъл Саундърс триумфира след успех над мексиканския УНАМ

Сиатъл Саундърс стана първият отбор от САЩ, който печели Шампионската лига на КОНКАКАФ – футболната централа на Северна, Централна Америка и Карибския басейн.

Тимът от Сиатъл победи с убедителното 3:0 Пумас де УНАМ (Мексико) и след 2:2 в първата среща вдигна титлата с общ резултат 5:2.

Две попадения за успеха на американския отбор вкара перуанският национал Раул Руидиас, като решаващо беше попадението му за 1:0 в 45-ата минута. След това той удвои в 80-ата, а Николас Лодейро в 88-ата минута сложи точка на спора. За Лодейро това е попадение номер 3 във финалната серия, след като се разписа два пъти в първия мач.

Актуалният формат на Шампионската лига на КОНКАКАФ е въведен от 2008-а година. Сиатъл е петият представител на Мейджър-лигата (МЛС), който достига до финал, но първи победител и по този начин си гарантира участие на Световното клубно първенство в края на календарната година. До момента единствено клубове от Мексико са печелили титлата, като Монтерей е рекордьор с пет трофея. Америка (Мексико Сити) и Пачука имат по две. Това е осми голям трофей за клуба от Сиатъл в историята му след две шампионски титли на САЩ, четири национални купи и веднъж спечелена "Съпортърс Шийлд".

За отбора на Сиатъл победата беше задължителна, ако искаха да станат шампиони, тъй като головете на чужд терен не се броят в КОНКАКАФ. И срещата тръгна равностойно пред 68 761 зрители, но в 45-ата минута Руидиас вкара с малко късмет. Той стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в крака на нападателя на гостите Лионел Лопес и заблуди вратаря Талавера. Второто попадение беше наистина добра комбинация, в която участва и Лодейро.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола