ОБЗОР: Бенфика обърна Юве в Торино, а Сити – Дортмунд в Манчестър (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от Шампионската лига

В сряда се изиграха последните 9 мача от втория кръг на груповта фаза в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Изненадата на вечерта дойде от Торино, където Бенфика обърна Ювентус до 2:1 след ранен гол на Аркадиуш Милик. Дошлият това лято поляк откри резултата още в 4-ата минута след асистенция на друго ново попълнение – Леандро Паредес, ала малко преди почивката Жоао Марио (43) изравни от дузпа.

Скоро след началото на второто полувреме пък Давид Нерес (55) направи обрата пълен. До края Юве се опита да отговори и на няколко пъти бе близо до изравняването, но в крайна сметка трябваше да се примири с втора последователна загуба в Шампионската лига. Първата дойде от лидера в групата ПСЖ, който на свой ред стигна до обрат при визитата си на Макаби (Хайфа). „Принцовете“ се наложиха с 3:1 след попадения на звездното си нападателно трио в лицето на Лионел Меси (37), Килиан Мбапе (69) и Неймар (88).

Обрат имаше и в най-очаквания мач за деня, в който Манчестър Сити за 4 минути вкара 2 гола на гостуващия Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните“ откриха на „Етихад“ в 56-ата минута чрез английския си национал Джуд Белингам, но в 80-ата Джон Стоунс изравни. В 84-ата пък пристигналият именно от Борусия норвежец Ерлинг Холанд се разписа и срещу бившия си клуб, за да продължи головата си серия от началото на сезона с екипа на „гражданите“.

Междувременно шампионът Реал (Мадрид) надви с 2:0 у дома РБ Лайпциг, за да запише деветата си последователна победа във всички турнири през сезона. Серията започна със спечеления финал срещу Ливърпул в Шампионската лига през миналата кампания, с който успехите за „Белия балет“ стават общо 10. Точни за този бяха Федерико Валверде в 80-ата минута и резервата Марко Асенсио в добавеното време на срещата.

Английският Челси пък направи 1:1 у дома със Залцбург в дебюта на новия си треньор Греъм Потър и спечели първата си точка в турнира след изненадващата загуба от Динамо в Загреб на старта, довела до уволнението на Томас Тухел.

По-рано през деня хърватите, които спряха Лудогорец в турнира, загубиха визитата си на Милан с 1:3.