Спартак Варна остана на дъното след хикс със Септември в София (ВИДЕО)

Два гола преди почивката решиха сблъсъка на "Васил Левски"

Отборите на Септември София и Спартак Варна завършиха наравно 1:1 в мача им от 12-ия кръг на efbet Лига. На Националния стадион "Васил Левски" двата отбора си размениха по един гол преди почивката, като това беше и единственият по-интересен отрязък от мача.

Домакините упражниха натиск в първите минути на срещата. След центриране от корнер в 5-ата минута Асен Георгиев стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата, пазена от Иван Дичевски.

В следващите минути двата отбора значително намалиха темпото и играта се развиваше основно в центъра на терена. Атанас Кабов центрира прецизно в наказателното поле в 38-ата минута. Мартин Стоянов засече, но не успя да намери очертанията на вратата на Спартак Варна.

Крисиан Колев центрира от корнер, но вратарят на гостите Иван Дичевски не се намеси добре и топката се озова в краката на Асен Георгиев, който реализира за 1:0 в 40-ата минута. Положението се гледа малко по-дълго от VAR, но в крайна сметка бе зачетено.

След дрибъл Виктор Митев стреля от голяма дистанция в добавеното време на първото полувреме, за да вкара красив гол, с който изравни резултата.

Ивей Ромееш комбинира със Здравко Димитров, който стреля в 54-ата минута, но ударът му бе спасен от Димитър Шейтанов. Само минута по-късно Виктор Митев засече топката от воле след подаване на Димитров, но не успя да намери очертанията на вратата на Септември София.

Ивей Ромееш бе изведен в 63-ата минута зад гърба на защитата на домакините. Той стреля, но ударът му бе право в левия страничен стълб.

Така Септември остава 12-ти с вече 9 точки, а Спартак са на дъното с петата си спечелена точка от началото на сезона.

Септември Сф - Спартак Варна 1:1
1:0 Асен Георгиев 40
1:1 Митев 45+1

Стартови състави:

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан,5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 11. Мартин Ачков, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков, 15. Александър Петров

Треньор: Славко Матич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 9. Мехмед Сабри, 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров

Резерви: 67. Християн Христов, 19. Никола Борисов, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Иванов Андреев, 14. Ивей Ромееш