ОБЗОР: Ню Джърси със страхотен обрат над Ню Йорк

Вижте всички резултати и класирането в НХЛ

Джак Хюз и Майкъл Маклауд вкараха във втората част, а Витек Ванечек отрази 35 удара за победата на Ню Джърси над домакина Ню Йорк Рейнджърс с 5:3 в Националната хокейна лига.

Победителите наваксаха пасив от два гола за успеха. Егор Шарангович вкара два гола, а Томаш Татар също отбеляза за третата поредна победа на гостите, които са лидери в лигата с 38 точки от 23 срещи.

Артьоми Панарин, Мика Зибанеджад и Винсънт Трочек реализираха за Ню Йорк, а Крис Крайдър записа две асистенции. Игор Шестьоркин направи 33 спасявания.

Остън Матюс и Вилям Ниландер вкараха през първата част за успеха на Торонто над Детройт с 4:2. Расмус Сандин също вкара, а Мат Мъри парира 38 изстрела за канадците, които са в най-добрата си серия за сезона от четири поредни победи. Мориц Сайдер и Адам Ерне отбелязаха за Детройт. Вратарят Виле Хусо бе сменен, след като допусна 4 гола от 13 удара.

Пол Котър вкара още първата си дузпа, които помогна на Лас Вегас да спечели срещу домакина Кълъбмъс с 3:2 след наказателните удари. Котър, за когото това бе едва 21-и мач в НХЛ донесе успеха на тима си, като спечели двубоя с вратаря Даниил Тарасов, а гостите се утвърдиха на върха в класирането на Западната конференция с 35 точки. Уилям Карлсон и Уилям Кариър вкараха за Лас Вегас в редовното време, Логан Томпсън спаси 26 удара. Джони Годро записа гол и асистенция, Буун Дженър също се разписа за Кълъмбъс.

Скот Уеджууд направи 23 спасявания при успеха на Далас над Сейнт Луис с 4:1. Джейсън Робертсън, Тай Деландри и Миро Хайсканен също отбелязаха за победителите, които записаха поне една точка в осем от последните си девет мача. Робертсън вкара в 16-и пореден мач. Брендън Саад реализира за Сейнт Луис, които са в серия от 3 загуби в последните четири мача.

Стивън Стамкос вкара втория си гол в мача 2:44 минути след началото на продължението, с което донесе победата на миналогодишния финалист за Купа "Стенли" Тампа Бей над Бъфало с 6:5.

Брейдън Пойнт също отбеляза два гола, Брендън Хагел добави гол и асистенция, разписа се и Кори Пери. Никита Кучеров и Михаил Сергачов записаха по три асистенции.

Тедж Томпсън записа гол и асистенция, Тайсън Джост, Джеф Скинър, Джак Куин и Дилън Козенс също вкараха за Бъфало.