Алберт Попов: Доволен съм, че започнах така сезона (ВИДЕО)

Алберт Попов: Доволен съм, че започнах така сезона (ВИДЕО)

„Надявам се да карам по-освободено, да раздавам газ и да направя още по-добри класирания“

Най-добрият български алпиец Алберт Попов е доволен от представянето си в първия си старт за Световната купа за сезона.

Попов завърши на 11-о място в слалома във френския курорт Вал Д'Изер, записвайки най-доброто си класиране в дисциплината във френския курорт.

"Много съм доволен, че успях да се класирам 11-и и така всъщност да сверим какво сме свършили в лятната подготовка. Доволен съм, че започнах така сезона и се надявам оттук-нататък да карам все по-освободено, да раздавам газ и да направя още по-добри класирания. Благодаря на всички, които гледахте, стискахте  палци и се надявам скоро да се радваме на нещо още по-голямо", коментира Попов във профила на Българската федерация по ски във Фейсбук.

"Радвам се, че успях да започна сезона със силен резултат и нямам търпение да покажа още в следващите стартове! Благодаря на страхотния екип, на всички фенове и приятели за подкрепата", добави той.

Отава Сенатърс надви Уинипег Джетс в мач от редовния сезон на НХЛ

Вижте резултаите от НХЛ

Осем руски биатлонисти се обърнаха към съда в Лозана

Европейската шампионка Виктория Сливко и медалистът от руското първенство Евгени Сидоров, заедно с шестима други биатлонисти, подадоха жалби до Спортния арбитражен съд (КАС) в Лозана срещу Международния съюз по биатлон (IBU) относно забраната на руските спортисти да участват в международни състезания, съобщиха от съда за ТАСС.

Питсбърг пропиля солиден аванс и допусна втори пореден обрат в НХЛ

Вижте резултаите от НХЛ

Владимир Зографски зае 14-о място във второто състезание от Световната купа

То се проведе в Клингентал

Алберт Попов завърши 19-и в слалома във Вал д’Изер

Хауган ликува с победата

Българин остана втори в слалом в Китай

Калин Златков със солидно представяне

Алис Робъртсън спечели супергигантския слалом в Санкт Мориц

Трета победа за новозеландката

Алберт Попов се класира за втория манш на слалома във Вал д'Изер

Най-добрият български скиор-алпиец изостана на 1.83 секунди от лидера Лоик Меяр

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии