В Турция: Слаб ЦСКА падна от третия в Австрия (ВИДЕО)

ЛАСК спечели с 3:1 след 2 измислени дузпи

ЦСКА загуби третата си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция.

„Червените“ отстъпиха с 1:3 пред третия в класирането на австрийския футболен елит ЛАСК Линц, след като преди това победиха с 3:2 полския Гурник Забже и загубиха с 0:1 от японския Санфрече Хирошима.

Днес те изиграха най-слабата си проверка до момента като още преди паузата инкасираха 3 попадения, макар едно от тях да бе отменено заради засада.

ЛАСК пък се поздрави с 4-та поредна победа в зимните спаринги, след като поведе с 2 попадения за 6 минути в края на първото полувреме.

Роберт Жули (39) откри резултата, Моузес Усор (45) удвои, а след час игра резервата Томас Гойгингер (60) оформи класиката от спорна дузпа.

Почетният гол за ЦСКА бе дело на Станислав Шопов (74) и също падна от много дискусионно отъсден 11-метров наказателен удар.

През първото полувреме австрийците, за които това е последна проверка преди подновяването на първенството, имаха териториален превес и още в началните минути успяха да се разпишат чрез Любичич, но попадението бе отменено заради засада. В 6-ата минута Густаво Бусато с вещина изби изстрел отдалеч.

Постепенно момчетата на Саша Илич изравниха играта, а малко след като измина половин час игра Брадли де Нойер беше близо до това да открие резултата. Левият краен бранител получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.

Секунди по-късно червените също пратиха топката в мрежата на своя противник чрез Лазар Туфегжич, но и това попадение не бе признато заради спорна засада.

В 39-ата минута ЛАСК Линц поведе чрез Роберт Жул, който получи добро подаване в пеналтерията и хубав изстрел в долния десен ъгъл откри резултата.

Секунди преди почивката австрийците организираха бърза контраатака, която завърши с попадение, дело на Моузес Усор. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с две чисти попадения преднина за ЛАСК Линц.

През втората част старши треньорът на армейците отново направи много промени състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти.

В 55-ата минута  отново Бусато се отличи с хубаво спасявене след изстрел от пряк свободен удар. След точно час игра главният съдия отсъди спорна дузпа в полза на ЛАСК.

Томас Гойгингер се нагърби с изпълнението и направи резултата класически. В 73-ата минута червените също получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар заради избутване на Мено Кох.

Станислав Шопов застана зад топката и хладнокръвно намали резултата на 1:3 със силен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата. В 83-ата минута отново Шопов центрира в наказателното поле, но изстрелът с глава на Юрген Матай мина над вратата.

До края на срещата армейците владееха повече топката и търсиха още попадения, но нямаха шанс и в крайна сметка отстъпиха с 1:3 пред ЛАСК Линц.

Следващата проверка на ЦСКА е на 27 януари (петък), когато тимът ни се изправя срещу казахстанския Астана.

ЦСКА – ЛАСК 1:3
0:1 Роберт Жули (39)
0:2 Моузес Усор (45)
0:3 Томас Гойгингер (60, дузпа)
1:3 Станислав Шопов (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), Иван Турицов, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 2. Юрген Матей, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено;

ЛАСК: 1. Александър Шлагер, 3. Акош Кечкеш, 5. Филип Цирайс, 7. Рене Ренер, 8. Петер Михоръл, 10. Роберт Жул, 11. Марин Любичич, 17. Моузес Усор, 22. Филип Стойкович, 30. Саша Хорват, 38. Кейто Накамура;

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд