Черноморец (Бс) разби Спартак (Вн) II, четирима юноши на клуба играха

Македонецът Симевски се отчете с хеттрик

Черноморец постигна убедителна победа в поредната си контрола от предсезонната подготовка. “Акулите” се наложиха с 5:1 над дублиращия отбор на Спартак (Варна). Двубоят се игра в морската столица.

Всичко в полза на домакините бе решено още през преди почивката, когато те имаха аванс от 4:0.

С три гола се отчете нападателят от Северна Македония Андрей Симевски, а две попадения наниза португалецът Аризио Коща.

През първото полувреме двамата чужденци вкараха по два гола, а през второто македонецът оформи своя хеттрик.

Не може да не се отбележи, че участие в мача взеха и четирима кадри от школата на клуба.

Борис Димов - централен защитник, Георги Кръстев - ляв бек, Румен Дюлгеров - опорен халф, Костадин Костов - централен защитник, както и вратарят Стефан Михайлов записаха участие в мача и треньорското ръководство бе доволно.

Първите трима са родени през 2006 година, а Коцето и вратарят са родени през 2004 година, като всички те са рожби на бургаската школа на Черноморец.

"Получи се полезна проверка, няма как да не бъда доволен. Можехме да вкараме още. Доволен съм и от младите момчета, защото тези момчета са бъдещето на бургаския футбол. Стараха се много", заяви Великов след мача.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)