ОБЗОР: Адетокунбо отново поведе Милуоки към успеха

Вижте резултати и класирания в НБА

Янис Адетокунбо отбеляза 35 точки и добави 8 борби, плюс 6 асистенции при победата на Милуоки над Лос Анджелис Клипърс със 119:106 като гост в среща от редовния сезон Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Брук Лопес се отчете с 22 точки и 15 асистенции, Джру Холидей вкара 19, а Джевон Картър реализира 13 за Бъкс, които удължиха победната си серия на 10 мача. Това е най-доброто постижение на тима за сезона и първия серия с над девет успеха след 18-те поредни победи през сезон 2019/2020.

Брандън Бостън младши завърши с 20 точки, а Пол Джордж добави 19 точки и 11 борби при второто поредно поражение за Клипърс. Тимът от Лос Анджелис беше без Кауай Ленард, който получи почивка.

Победа като гост записа и Далас със 122:114 над Сакраменто. Въпреки отсъствието на Лука Дончич в четвърти пореден мач, Далас вкара 45 точки още в първата четвърт. При втория си мач за Маверикс след трансфера от Бруклин Кайри Ървинг допринесе с 25 точки и 10 асистенции. Общо седем баскетболисти на Далас отбелязаха 10 и повече точки, а Де'Аарън Фокс завърши с 33 за Сакраменто.

Детройт надделя над Сан Антонио със 138:131 след две продължения като домакин в друг мач от вечерта. Боян Богданович реализира 32 точки, а Джейлън Дюрен добави 30 – негово най-доброто постижение в кариерата му в НБА. Той овладя и 17 борби за домакините, които прекъснаха поредица от три поражения. Джейдън Айви се отчете със 17 точки, 8 борби и 8 асистенции за успеха, а за Сан Антонио Девонте Греъм реализира 31 точки при дебюта си за тима.

Кливланд се справи с Ню Орлиънс със 118:107 като гост след 30 точки на Донован Мичъл и 28 точки, 13 борби и 3 откраднати топки за Евън Мобли. Джарет Алън се включи с 20 точки и 11 борби за петата поредна победа на Кливланд, а Брандън Инграм добави 25 точки и 8 асистенции при третата поредна загуба на Пеликанс.

Маями надделя като домакин на Хюстън с 97:95. Тайлър Хиро поведе Хийт с 31 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Бам Адебайо допринесе с 20 точки и 9 борби. Джими Бътлър завърши с 16 точки при осмия пореден домакински успех на Маями. За Хюстън най-резултатен бе Джабари Смит младши с 22 точки и 8 борби.

Бостън победи у дома Шарлът със 127:116. Въпреки отсъствието на Джейлън Браун, играчите на Бостън вкараха 25 тройки и надиграха Шарлът за четвърти път през сезона. Джейсън Тейтъм реализира пет тройки, преминавайки границата от 1000 в кариерата си и завърши с 41 точки. 24-годишният Тейтъм стана най-младият играч, който отбелязва 1000 тройки в НБА. Дерик Уайт добави 33 точки за Селтикс, а Тери Розиър и ЛаМело Бол отбелязаха съответно 27 и 24 точки за гостите.

В останалите срещи от вечерта в НБА Индиана отстъпи като домакин на Финикс със 104:117, Филаделфия постигна домакински успех над Ню Йорк със 119:108 след 35 точки и 11 борби на Джоел Ембийд, а Юта надигра Торонто със 122:116 като гост.

Мемфис се справи с Минесота със 128:107 като домакин след 32 точки на Джа Морант, докато Оклахома победи Портланд при гостуването си със 138:129 след 44 точки за Шай Гилджъс-Александър, което е най-доброто постижение в кариерата му.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 40 победи/16 загуби, Филаделфия 35/19, Бруклин 33/22
Централна дивизия: Милуоки 38/17, Кливланд 36/22, Чикаго 26/29
Югоизточна дивизия: Маями 31/25, Атланта 28/28, Вашингтон 25/29