ОБЗОР НБА: Чикаго се спаси срещу Минесота

Ето и подробностите

Чикаго Булс постигна успех със 139:131 след продължение срещу Минесота Тимбърулвс в мач от редовния сезон в НБА и така все още има надежда да се класира за плейофите в шампионата

В "United Center" в Чикаго гостите стартираха по-добре мача, взимайки аванс от 5 точки през първото полувреме (59:54). В третата четвърт Минесота продължи да доминира, като преди началото на последната четвърт Чикаго изоставаше с 10 точки в резултата. Домакините обаче се стегнаха в края и с точна стрелба в последната четвърт направиха резултата 113:113. В продължението инерцията бе на страната на "биковете", които зарадваха феновете си с първа победа у дома от 3 мача насам.

Феноменален мач за Чикаго изиграха двете им звезди Демар Дерозън и Зак Лавин, които вкараха над 60% от точките за победителите. Двамата забиха общо 88 точки, като Дерозън направи дабъл-дабъл. Той вкара 49 точки, към които добави 14 борби и 4 асистенции за 52 минути в игра. Зак Лавин пък завърши мача с 39 точки, 4 борби и 5 асистенции. Добър мач направи и Никола Вучевич, отчел се също с дабъл-дабъл (21 точки, 11 борби и 4 асистенции).

За Тимбърулвс Руди Гобер имаше двуцифрен актив в два от показателите - 21 точки, 19 борби и 1 асистенция за едва 33 минути на паркета. Кайл Андерсън пък направи трипъл-дабъл (11 точки, 10 борби и 12 асистенции), но това не бе достатъчно.

С тази победа Чикаго Булс запазва 10-ото си място в Източната конференция с 32 победи и 37 загуби дотук през сезона. Минесота Тимбърулвс пък е 8-и на Запад с баланс 35:36.

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)