Ибрахимович с рекорд в Италия

Златан стана най-възрастният голмайстор в историята

Златан Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в историята на италианската футболна Серия "А".

Това обаче не бе достатъчно за отбора на Милан, който претърпя поражение с 1:3 в гостуването си на Удинезе от 27-ия кръг.

Загубата остави Милан на четвъртото място в класирането, на точка от Лацио и още една от Интер.

Рома пък изостава с една от „росонерите“ преди столичното дерби на "вълците" срещу Лацио тази вечер.

Снощи Ибрахимович пропусна дузпа и играта продължи близо минута, преди ВАР да се намеси и да върне положението в наказателното поле на домакините заради навлизане в пеналта на играча, който изчисти топката след спасяването на вратаря.

Шведът не пропусна втория си удар и изравни в четвъртата минута на добавеното време, ставайки най-възрастният голмайстор в историята на Серия "А" на 41 години и 166 дни.