Стилияна Николова със злато в Атина (ВИДЕО)

Ето и подробностите от световната купа по художествена гимнастика

Стилияна Николова спечели златен медал на финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в гръцката столица Атина.

Българката изигра страхотно съчетанието си и получи оценка от 34.450 точки. Втора се нареди София Рафаели (Италия) с 31.600 точки, а трета е Евита Грискенас (САЩ) с 31.550 точки.

Боряна Калейн имаше неточности и завърши на шесто място на топка с 28.950 точки.

На финала на обръч и двете българки допуснаха грешки. Калейн се класира четвърта с 30.650 точки, а Николова е шеста с 29.800 точки.

Шампионка на обръч стана София Рафаели с 33.000 точки.

Ансамбълът на България за жени остана на шесто място на финала на пет обръча в Атина. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха груби грешки в началото на съчетанието и бяха оценени с 30.800 точки.

Титлата спечели Израел с 34.900 точки, пред Италия с 32.650 и Полша с 31.900 точки.

Така България вече има четири медала от турнира, след като вчера в многобоя Стилияна Николова стана втора, Боряна Калейн - трета, а гимнастичките от ансамбъла спечелиха сребро.