ОБЗОР: Влахович поведе Сърбия към върха в нашата група (ВИДЕО)

Нидерландия и Франция с успехи – резултати и голмайстори от евроквалификациите

Сърбия победи Черна гора като гост с 2:0 и оглави еднолично временното класиране в нашата Група G на европейските квалификации.

Душан Влахович се появи като резерва на почивката и реализира 2 късни попадения за ключовия успех на своя тим. Той откри резултата в 78-ата минута с първия точен удар на гостите в мача, а дълбоко в добавеното време оформи крайното 2:0.

Така нападателят на Ювентус помогна на Сърбия да събере 6 точки и да оглави временното класиране в потока с 6 точки. Унгария излезе на второ място, след като победи националите ни с 3:0 в Будапеща. Черна гора също има 3 точки, тъй като започна с успех над България в Разград.

Междувременно фаворитите в Група В взеха своето. Нидерландия загърби тежката загуба във Франция с 0:4 на старта с домакинска победа над Гибралтар с 3:0.

Мемфис Депай (23) вкара преди почивката, а след нея на 2 пъти се разписа Нейтън Аке (50 и 82), за да подпечата първите 3 точки на „лалетата“.

С пълен актив от 6 пък вече е отборът на Франция, спечелил с 1:0 визитата си на Ирландия след гол на Бенжамен Павар (50).

Швеция и Полша също се поздравиха с победи, но у дома, налагайки се съответно над Азербайджан (5:0) и Албания (1:0), докато Австрия постигна късен обрат вкъщи над Естония и спечели с 2:1.