Киуан се класира за четвъртфиналите на световното първенство по бокс

Той надделя с пълно съдийско единодушие над сириеца Ахмад Госон

Рами Киуан стана четвъртият български национал, който се класира за четвъртфиналите на световното първенство по бокс за мъже в Ташкент.

Във втория си мач в категория до 75 килограма Киуан надделя с пълно съдийско единодушие (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27) над сириеца Ахмад Госон.

Киуан показа обичайния си стил на игра - с много движение по ринга и светкавични атака към главата на съперника, което напълно отчая Госон. Българинът спечели всеки един от трите рунда на мача и се нуждае от само още една победа, за да си гарантира поне бронзов медал от турнира.

На полуфиналите младият български боксьор ще се бие с победителя от двойката между Йоенли Ернандес от Куба и Отгонджаргал Джаргал от Монголия.

Преди Киуан за четвъртфиналите се класираха Ергюнал Себахтин до 48 килограма, Хавиер Ибанес до 57 килограма и Радослав Росенов до 60 килограма. Това показва сериозен напредък за водения от Жоел Арате национален отбор, тъй като на предишното световно първенство в Белград единствено Ибанес достигна до място в топ 8 на света.

Белберов поведе на Морехон с 2:1 победи

Уилиам Чолов спечели титлата на боксовата надпревара "Златен гонг"