Йокич поведе Денвър към успех над Лейкърс

В първия мач от финалите в Западната конференция на НБА

Никола Йокич отбеляза трипъл-дабъл с 34 точки, 21 борби и 14 асистенции, а Джамал Мъри записа още 31 пункта при победа на Денвър Нъгетс със 132:126 срещу Лос Анджелис Лейкърс в първи мач от финалната серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Кентевиъс Колдуел-Поуп допринесе за победата с 21 точки, Брус Браун отбеляза 16, а Майкъл Портър-младши направи дабъл-дабъл с 15 точки и десет борби. Аарън Гордън също завърши с двуцифрен актив с 12 точки за Нъгетс, които са домакини на втория мач в четвъртък.

Антъни Дейвис записа 40 точки и десет борби за гостите от Лос Анджелис, а Леброн Джеймс остана на една асистенция от трипъл-дабъл след 26 пункта и 12 борби. Остин Рийвс вкара 23 точки, а Руи Хачимура завърши със 17.

Лос Анджелис регистрира най-големия си пасив от 21 точки в третата четвъртина, но успя да го заличи.

Лейкърс се доближиха на три точки на няколко пъти в последните четири минути, но Денвър отговаряше неизменно с кош.

Лейкърс започнаха последната четвъртина със серия от 8:2, която съкрати изоставането им на 100:108.

Портър и Джеф Грийн обаче отговориха с тройки за Нъгетс, а Мъри завърши две поредни атаки за 118:104.

Лос Анджелис бе най-близо до обрат 4 минути преди края, когато загубено притежание на Нъгетс бе конвертирано от тройката от Рийвс.

Гостите бяха само на още една разстояние от изравняване, но вместо това Денвър вкара от далечно разстояние и възстанови преднината си. Рийвс обаче отговори с нова тройка за 124:127 само 2:18 минути преди края.

Разликата се запази до последната минута, а Джеймс получи възможност да изравни с тройка 45 секунди преди края. Той обаче пропусна стрелбата и Йокич гарантира победата за Нъгетс от наказателната линия.

Йокич спечели 12 борби само в първата четвъртина и имаше 16 до полувремето, когато Денвър доминираше тотално. Нъгетс водеха с 36:13 в борбите и 72:54 в резултата.