Драматична победа остави Далас в борбата за купа "Стенли"

Далас надви Лас Вегас с 3:2 след продължение и записа първия успех в серията

Далас победи Лас Вегас драматично с 3:2 след продължение в четвъртия мач от полуфинала в Националната хокейна лига и записа първия успех в серията. Вегас Голдън Найтс води с 3:1 във финала в Западната конференция на НХЛ и ще търси крайния успех в следващия домакински мач, който е в събота.

Далас измъкна ценния успех с гол на Джо Палевски в 3:18 минути на продължението, когато отборът му имаше числено предимство на леда.

"Това е само началото за нас", каза със самочувствие Палевски след първата победата на тима му в серията.

Джейсън Робъртсън вкара два гола, а Джейк Отингер спаси 37 удара за Старс. Миро Хейсканен и Руп Хинц направиха по две асистенции за победителите.

Уилям Карлсон и Джонатан Маршесо отбелязаха за Вегас, а Адин Хил отрази 39 шута към вратата си.

Карлсон откри резултата за Вегас през първия период, Робъртсън изравни за 1:1. Вегас отново поведе с 2:1, но домакините не се предадоха и отново изравниха.

Далас бе без нападателя Евгений Дадонов, който получи контузия в третия мач от серията.