ОБЗОР: Левски и ЦСКА с нови успехи в Суперлигата

Шампионът Нефтохимик 2010 се наложи над юношите на Хебър – резултати и класиране

Отборите на Левски и ЦСКА постигнаха победи във волейболната Суперлига при мъжете, като "сините" са на първо място след девет изиграни мача, а "червените" са втори.

Левски победи Добруджа с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) у дома. Отборът на Николай Желязков срещна по-голяма съпротива само в третия гейм. Младите Венислав Антов и Владимир Гърков завършиха с по 12 точки, за Добруджа 14 реализира Николай Иванов, който бе най-резултатен в мача.

ЦСКА победи Пирин Разлог с 3:0 (25:23, 25:20, 25:11). За тима на Александър Попов по 11 точки отбелязаха Стойко Ненчев и Страхиня Бързакович. Радослав Попов от Пирин бе най-резултатен в мача с 14.

Марек Юнион-Ивкони се наложи над Берое с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) в Дупница. С най-голям принос за успеха на Марек бе Димитър Дулчев с 14 точки. За Берое също с 14 се отличи реализаторът на тима Спас Байрев.

В последния мач от деня шампионът Нефтохимик 2010 надигра Хебър с 3:0 (25:20, 25:14, ). Тимът от Пазарджик отвори нова страница в историята си, след като се раздели със скъпоплатените си звезди и ще доиграе сезона с младежи. Младите играчи на Хебър дадоха отпор само в първия гейм, но в следващите два отбелязаха общо 24 точки. Игралият до скоро в Хебър Розалин Пенчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки, пакистанецът Мурад Хан добави 11. За Хебър с 9 точки завърши младият Ивайло Петров.

Резултати от волейболното първенство на България, девети кръг:

ЦСКА - Пирин Разлог - 3:0 (25:23, 25:20, 25:11)
Марек - Берое - 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)
Левски София - Добруджа - 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)
Хебър - Нефгохимик 2010 - 0:3 (20:25, 14:25, 10:25)

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“