Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

Забележителната победна серия на Ал Хилал приключи след 34 поредни успехи във всички турнири.

Ал Хилал отстъпи от Ал Аин с 2:4 в Обединените арабски емирства в първия полуфинален мач между двата тима в азиатската Шампионска лига. Въпреки фаворизирането на лидера в саудитското първенство, Ал Аин отново се превърна в истински палач за отборите в тази лига. След като елиминираха Ал Насър на Кристиано Роналдо в четвъртфиналната фаза в същия турнир.

Суфиан Рахими даде аванс на домакините от Ал Аин още в 6-ата минута. До края на първото полувреме резултатът набъбна до 3:0 в полза на домакините, след като мароканецът оформи своя хеттрик след попадения в 26-ата и 38-ата минута от дузпи.

На старта на второто полувреме Малком върна един гол за Ал Хилал в 49-ата минута, но само седем по-късно Каку направи резултата 4:1 в полза на Ал Аин. Гостите от Саудитска Арабия успяха да вкарат втори гол в 78-ата минута чрез Салем Ал Давсари, като по този начин запазиха шансовете си за място на финала.