Спартак (Плевен) отпадна от турнира на ФИБА

Спартак (Плевен) отпадна от турнира на ФИБА, като за втора поредна година игра само два мача и в първия елиминационен кръг. Днес Спартак загуби със 70-89 от турския Анталия и не успя да продължат напред в състезанието, след като загубиха и двете си срещи с този тим, През миналата година в същата надпревара плевенският тим бе елиминиран от Олимпия Лариса.

Спартак (Плевен) отпадна от турнира на ФИБА, като за втора поредна година игра само два мача и в първия елиминационен кръг. Днес Спартак загуби със 70-89 от турския Анталия и не успя да продължат напред в състезанието, след като загубиха и двете си срещи с този тим, През миналата година в същата надпревара плевенският тим бе елиминиран от Олимпия Лариса. В първата си среща плевенчани загубиха с 83-87, а по средата на втората четвърт в днешната среща водиха с 33-29. Това обаче се оказа всичко, което момчетата на Дарин Великов сториха в тази среща. В следващите 4.31 минути домакините от Анталия направиха серия от 16-4 и се оттеглиха на почивката с аванс от 8 точки – 45-37. Саша Топчов вкара 14 точки и остана на борба от дабъл дабъл, въпреки че игра само 28 минути поради натрупани лични нарушения. Хрисимир Димитров добави 12 точки и 6 асистенции, а триото Роб Престън, Тодор Тодоров и Александър Дяковски завърши с по 10 точки за българския отбор. Бърнард Кинг наниза 21, Маркъс Даутхит добави 16, а Майк Грийн завърши с 14 точки. Това прави 51 от общо 89 за Анталия. Сега вече играчите на Спартак и тяхното ръководство ще могат да се съсредоточат изцяло върху мачовете на домашна сцена, а още в събота ги чака сериозно изпитание. Те гостуват на Евроинс Черно море във Варна в мач номер 3 от шампионата на Националната Баскетболна Лига.