Нигерия взе бронза на Купата на Африка (ВИДЕО)

"Суперорлите" спечелиха мача за третото място срещу Тунис

Нигерия се окичи с бронзовите медали на Купата на африканските нации! Тази вечер "Суперорлите" спечелиха мача за третото място срещу Тунис с 1:0. Победният гол падна още в 3-ата минута, а негов автор бе Одион Игало. Така тимът за седми път взе бронза в този турнир, като печели и седемте си мача за трето място.

Мачът очаквано не предложи твърде много емоции и положенията пред двете врати бяха сравнително малко, особено през първата част.

Срещата започна отлично за Нигерия и още в 3-ата минута тимът стигна до гол. Джамилу Колинс центрира отляво и след неразбирателство между защитника Ясин Мерия и вратаря на Тунис Мозе Бен Черифа, топката стигна до Игало, който я прати в опразнената врата. След това Тунис имаше добра възможност в 14-ата минута, когато Мохамед Драгер отправи опасен шут, който мина покрай вратата.

Втората част бе една идея по-интересна. Тунис можеше да изравни резултата още в 48-ата минута, когато Уахиб Хазри изведе перфектно Фирас Чуат сам срещу вратаря, но той направи непростим пропуск.

След това обаче Нигерия бе отборът, който създаде по-добрите положения. В 63-ата минута Самуел Чуквуезе стреля от дистанция и вратаря спаси. В 81-ата минута Виктор Осимен отправи диагонален удар, но отново Бен Чихура реагира добре. Вратарят на Тунис имаше още две решаващи намеси в добаеното време след удари на Самуел Калу.

Така Нигерия повече заслужаваше победата и я постигна, макар и само с един гол. Тунис пък си тръгва от Египет с празни ръце.
ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден