Йович пак вкара за Айнтрахт, който разпиля Арминия с пет гола (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Сърбинът вече има три гола за по-малко от 90 минути игра с Франкфурт

В мач от 18-ия кръг на Бундеслигата отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна най-изразителната си победа от началото на сезона, разбивайки Арминия (Билефелд) с 5:1 като гост.

По този начин тимът вече е в зона “Европа”, след като задмина Борусия (Дортмунд) и Унион (Берлин).

Завърналият се клуба Лука Йович отново се разписа и вече има три попадения, и то само за общо около час игра.

Приносът на сърбина днес не беше от кой знае какво значение, защото далеч преди това успехът на “орлите” беше гарантиран от Андре Силва и Филип Костич. С общо три гола в рамките на осем минути пред първото полувреме те бяха подсигурили отличен аванс от 3:0.

Португалецът се разписа за 1:0 в 25-ата минута след щастлив рикошет на топката между двама футболисти на Арминия. След още две минути Костич изненада вратаря с далечен шут за 2:0. В 33-ата последният подаде на Силва за 3:0.

Домакините намалиха на 1:3 чрез Серхио Кордова в 36-ата минута, но това беше всичко от тяхна страна. Шест минути след почивката автогол на Йоаким Нилсон увеличи преднината на Айнтрахт на 4:1. Йович влезе в 66-ата и девет по-късно реалзира за 5:1.

Новаците са само на 2 точки от опасната зона и ще се озоват в нея, ако в неделя Кьолн надвие Хофенхайм.

Треньорска рокада при "вълците"

Щутгарт разби Хофенхайм и е все по-близо до Байерн (ВИДЕО)

Швабите постигнаха класически успех

Тухел: Надявам се Кейн да не е получил сериозна травма

Треньорът на Байерн изрази надежда, че нападателят се е разминал леко

Байерн разсипа Дармщат с 5:2 като гост и показа, че навлиза в ритъм (ВИДЕО)

Баварците можеха да вкарат и повече на противника си

Тухел: Сигурен съм, че Кейн ще подобри рекорда на Левандовски

Треньорът на Байерн е оптимист, че англичанинът ще вкара още много голове до края

Борусия (Дортмунд) взе важна победа срещу Вердер (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1