Шоу с два обрата в Париж, Барса докосва полуфинал (ВИДЕО)

Мбапе неузнаваем на "Парк де Пренс"

Барселона постигна изключително важна победа насред Париж срещу ПСЖ за 3:2 в първи четвъртфинал от звездния сблъсък между двата тима в Шампионска лига. На "Парк де Пренс" изненадващо Килиан Мбапе имаше нетипично тиха вечер. Шоуто пък открадна Рафиня, забил първите си два гола в турнира. Двубоят бе белязан от два обрата, след като домакините успяха да променят развоя за 5 минути след почивката, но не устискаха аванса си и допуснаха първо поражение от ноември насам.

Началните минути на срещата бяха сравнително спокойни и лишени от драматизъм. Първото по-сериозно положение се откри в 20-ата минута пред каталунците, но Нуно Мендеш успя да се намеси решаващо пред голлинията, лишавайки гостите от попадение.

Само 3 минути по-късно с блестяща намеса се отличи и Джанлуиджи Донарума, избил коварен удар на Рафиня. Барса продължи да се чувства по-комфортно на терена и да  поставя под напрежение лидера в Лига 1. Така дойде 37-ата минута, когато каталунците организираха отлична атака, стартирала от Роберт Левандовски, намерил Ямал на крилото, последвалото остро центриране по земя принуди Донарума да излезе до дузпата, където с една ръка изби, но в краката на Рафиня и той не сгреши.

Втората част започна ударно за домакините, които показаха коренно различно лице. Осман Дембеле вкара за 1:1 след само 180 секунди. Нападателят се възползва от лошо изчистване на топката на Роналд Араухо и от наказателното поле разстреля Марк-Андре тер Щеген.

До 50-ата минута резултатът вече бе 2:1 за ПСЖ, след като Фабиан Руис намери в коридор Витиня и вторият прокара технично топката покрай вратаря на Барса. Двойният удар принуди Шави да извършва смени след час игра. Теренът напуснаха Сержи Роберто и Ламин Ямал, а в игра влязоха Педри и Жоао Феликс.

В 68-ата минута дойде и дискусионното решение на Антъни Тейлър, който минути по-рано бе вдигнал картон на Витиня, а португолецът извърши груб фаул и срещу Левандовски, но му бе спестен второ официално предупреждение.

Четвърт час преди края Дембеле удари греда, след като бе изведен зад отбраната на бившия си тим, но ударът му по диагонала не бе достатъчно точен. В 77-ата минута влезлият току-що Андреас Кристенсен вкара за 3:2, след като засече с глава центриране на ъглов удар.

Последваха заключителни минути с домакински устрем, който бе лишен от кой знае какви положения пред Тер Щеген. Така тимът на Шави взе важна преднина преди ответния мач, а испанският треньор се доближи до мечтания финал, който може да го задържи в тима и за догодина.

ПСЖ - Барселона 2:3
0:1 Рафиня (37)
1:1 Дембеле (48)
2:1 Витиня (50)
2:2 Рафиня (63)
2:3 Андреас Кристенсен (79)

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 21. Люка Ернандес, 5. Маркиньос -к, 35. Лукас Бералдо, 25. Нуно Мендеш, , 8. Фабиан Руис, 17. Витиня, 19. Канг-ин Лий, 11. Марко Асенсио, 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе

Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас, 4. Мануел Угарте, 9. Гонсало Рамош, 15. Данило, 23. Рандал Коло Муани, 28. Карлос Солер, 29. Брадли Баркола, 33. Уорън Заир-Емери, 37. Милан Шкриниар, 41. Сени Маулу, 42. Йорам Загу

Треньор: Луис Енрике

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 23. Жул Кунде, 20. Сержи Роберто - к, 22. Илкай Гюндоган, 21. Френки де Йонг, 27. Ламин Ямал, 11. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Резерви: 13. Инаки Пеня, 36. Андер Астралага, 5. Иниго Мартинес, 7. Феран Торес, 8. Педри, 14. Жоао Феликс, 15. Андреас Кристенсен, 17. Маркос Алонсо, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 32. Фермин Лопес, 39. Ектор Форт