Берое загуби последния си мач за този сезон след 0:1 от Славия (видео)

В Стара Загора носителят на Купата на България бе победен от Славия с минималното 1:0

Славия завърши сезон 2009/10 на „А” група с победа. Това стана при гостуването на Берое в Стара Загора в мач от последния, 30-ти кръг на родното ни първенство. „Белите” спечелиха с минималното 1:0 след гол на резервата Жуниор в средата на второто полувреме.

Първото полувреме предложи малко интересни моменти за дошлите 3000 зрители на стадион „Берое”. Малко след първия съдийски сигнал капитанът на Берое Слави Жеков се опита да преодолее Петров от ъгъла на наказателното поле, но топката излезе в аут. След това в 15-ата минута Галин Иванов от Славия също пробва късмета си от далечно разстояние, но топката отново излезе в аут. В 19-ата минута дойде и първия точен удар в рамките на една от двете врати.

Даниел Пеев стреля към вратата на Берое, но Скорчев закова топката в обятията си. Берое отговори на предизвикателството с невероятен пропуск на Апостолов. Пред падналия втатар Емил Петров младият нападател сякаш се притесни и опита удар, но прати с опита си за прехвърлящ удар кълбото в стоящият на метър от вратата Йордан Петков. Това бе и последното опасно положение за първата част.

Второто полувреме бе още по-постно откъм положения. В началото в съставите на Берое и Славия бяха направени смени, за да се променят нещата на терена. Изглежда, че този ход проработи в полза на Славия, защото резервата Жуниор отбеляза гол в 64-ата минута. Той остана очи в очи с вратаря и го преодоля в удар по земя в долния десен ъгъл на вратата.

Берое отговори с пропуск на Бачев, който не можа да се възползва от грешката на вратаря на Славия Петров. След това резервата Станков бе изведен сам срещу вратаря на Славия, но се засуети, тръгна да лъже Петров, който изби топката.
Керкез: Липсваше ни концентрация, но трябва да вдигнем главите