Успешен старт за Славия (ВИДЕО)

Съставът на Златомир Загорчич заслужено продължава напред

Славия започна успешно защитата на трофея си. "Белите" се класираха на 1/8-финал в турнира след победа с 2:0 над Пирин на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Попаденията бяха дело на Цветелин Чунчуков (30) и Георги Йомов (59). Подобно на последната среща на столичани в турнира, която беше финалът срещу Левски, над всички бяха героите от 9 май - Георги Петков и Йомов. Ветеранът отново имаше ключови намеси при 0:0, а младокът асистира за първото попадение, след което отбеляза втория гол за тима си.

Съставът на Златомир Загорчич заслужено продължава напред, въпреки че домакините могат да съжаляват за пропуските си при 0:0 и 0:1, когато удариха греда и пропуснаха на празна врата.
Най-старият столичен клуб дойде с ясната идея и амбиция да победи. Именно заради това треньорът на тима остави единствено Галин Иванов на пейката. Всичките останали 10 титуляри на "белите" от победата с 2:1 над Черно море на "Тича", стартираха от първата минута. Националът пък е заменен от Владислав Узунов.

Треньорът на "орлетата" Петър Златинов бе направил множество промени в стартовите 11 от загубата с 1:3 от Литекс. Все пак целта на домакините е оставане във Втора лига, но момчетата му се раздадоха и пропуснаха своите шансове пред Петков.
Още в третата минута Георги Петков показа високата си класа, след като спаси "белите". Ветеранът парира удар на Петър Христов, който остана очи в очи с него. Последва нов удар към Петков, който стражът парира. В 13-ата минута Шоколаров беше спрян заради несъществуваща засада, когато излезе очи в очи с Ангеловски.
Ашковски остана сам срещу вратаря в 20-ата минута, той стреля, но Ангеловски изби и топката кацна върху горната греда, след което излезе в корнер.

В 29-ата минута Златинов центрира към непокрития Вачев, който от 11 метра фронтално срещу вратата се размина с топката.
При последвалата атака Славия излезе напред. Цветелин Чунчуков засече с глава центриране на Георги Йовов в 30-ата минута, като вкара своя втори пореден гол за тима.

Секунди по-късно нова опасна акция на Йомов можеше да завърши с втори гол, но този път Чунчуков не успя да засече топката на метър от голлинията. В 33-ата минута Пирин пък пропусна уникален шанс да изравни. Цветомир Вачев беше изведен зад защитата и прехвърли технично излезлия Петков, топката се удари в горната греда, като се върна към връхлитащия Христов, който вместо да подложи главата си и да прати коженото кълбо в празната врата, се хвърли със странична ножица и прати топката високо над вратата.

Втората част съставът на Загорчич продължи да има инициативата. Една отлична атака на гостите доведе до второто попадение за столичани в 59-ата минута. Левият защитник Велковски проби и центрира отляво, а Йомов на задната греда не сгреши и даде солиден аванс на тима си. Така той отбеляза четвъртото си попадение за сезона, като стана единтвеният играч на отбора с голове във всички турнири - Лига Европа, Първа лига и Купата на България.

Христов пробва нов акробатичен удар, който отново беше спасен от Петков в 65-ата минута. Малко след това Шоколаров пропусна да вкара трети гол, а в оставащите минути Славия контролираше събитията и без да си дава много усилия се класира на осминафинал.

ПИРИН - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Чунчуков (30)
0:2 Йомов (59)

Керкез: Липсваше ни концентрация, но трябва да вдигнем главите