Ал Хилал подобри световния рекорд по поредни победи

Отборът е убедителен лидер в първенството с 12 точки пред Ал Насър

Ал Хилал победи Ал Итихад с 2:0 като гост в саудитско дерби от четвъртфиналите в Шампионската лига на Азия, като по този начин с общ резултат 3:0 се класира за фазата на полуфиналите. Там Ал Хилал ще се изправи срещу Ал Аин от Обединените арабски емирства. Другият полуфинал е между корейския Улсан ХД и победителя от двойката Йокохама Маринос (Япония) – Шандун Тайшан (Китай).

Ал Хилал поведе срещу Ал Итихад с гол Ясир Гарсан Ал Шахрани в 61-ата минута. Той получи извеждащ пас от Сергей Милинкович-Савич след разбъркване в наказателното поле и с удар по земя прати топката в мрежата.В добавеното време Абделразак Халдала остави Ал Итихад с човек по-малко. В шестата добавена минута Александър Митрович изведе Малком на стрелкова позиция, а той хладнокръвно оформи крайното 2:0 в полза на Ал Хилал.

Голямата звезда на домакините от Джеда – Карим Бензема, не просто не взе участие в мача, а беше и извън групата. Полузащитникът Н‘Голо Канте пък пропусна мача заради червен картон в първата среща.

С този си успех Ал Хилал влезе в историята на футбола и вече държи световния рекорд за най-много поредни победи в официални мачове. Отборът на Жорже подобри постижението на уелския ТНС, който спечели 27 поредни мача в периода 2016-а и 2017-а година.С две впечатляващи серии от победи може да се похвали Аякс. Грандът от Амстердам печели 26 поредни срещи между 1971-а и 1972-а година, а в периода 1994-а и 1995-а година записва 25 последователни победи. Палмейрас има 24 успеха поред през 2011 година, а Байерн Мюнхен - 23 през сезон 2019/2020.

Ал Хилал е убедителен лидер в първенството на Саудитска Арабия, с аванс от 12 точки пред Ал-Насър на Кристиано Роналдо. Тимът е фаворит и в Шампионската лига на Азия, където вече е на полуфиналите. Само от началото на месеца Ал Хилал спечели три пъти срещу Ал Итихад и е в серия от 5 поредни успеха срещу друг от саудитските грандове.