Астана връща Станимир Стоилов?

Астана връща Станимир Стоилов?

Казахстанският тим иска българина в редиците си

Казахстанският Астана иска да върне Станимир Стоилов начело на отбора, твърди kaz.nur.kz, позовавайки се на телеграм канал близък до ръководството на клуба. Според този канал Мъри е единственият, който може да направи клуба отново водещ в страната.

През изминалия сезон в местното първенство Астана остана втори в крайното класиране, а титлата отиде при Ордабаси. 

Станимир Стоилов беше треньор на Астана от 2014 до 2018 година. През това време той записа името си със златни букви в историята на клуба и казахстанския футбол. Мъри направи отбора шампион четири пъти, два пъти спечели Купата на Казахстан и веднъж Суперкупата. 

През сезон 2015/16 Стоилов класира тима в груповата фаза на Шампионската лига, а през следващите две кампании участва в групите на Лига Европа, като достигна и плейофите на турнира. През 2018 година специалистът пое и националния отбор на Казахстан. 

В момента Мъри е без отбор, след като напусна Левски през април. Специалистът е свързван с кипърския гранд АПОЕЛ Никозия, чийто треньор Рикардо Са Пинто получи наказание от 4 месеца да не води мачовете на отбора. 

Почетино остава начело на САЩ до Мондиал 2030

Аржентинецът с нов договор за “янките”

След 10 дни протакане Возиня най-после пристигна в Чили за подпис с Коло Коло

40-годишният вратар Возиня, който влезе в историята на наскоро приключилото Световно първенство със скромния тим на Кабо Верде, пристигна в Чили в неделя, за да се присъедини към местния гранд Коло Коло след поредица от обрати, които поставиха под съмнение трансфера му, пише днес агенция АР.

Недоволството срещу Инфантино продължава да расте

Позицията на президента на ФИФА се клати сериозно

КОНКАКАФ също се противопостави на Инфантино

Футболната федерация свали доверието си от шефа на ФИФА

Левандовски с дебютни голове в МЛС

Меси не помогна на Интер Маями

Всички членове на УЕФА искат оставката на Джани Инфантино

УЕФА ще гласува за отстраняванеto на Джани Инфантино от поста президент на ФИФА, ако той откаже да подаде оставка, съобщава The Telegraph.