Бенитес: Не останахме изненадани от Коринтианс, играха твърдо още от първата минута

Бенитес: Не останахме изненадани от Коринтианс, играха твърдо още от първата минута

Нашите играчи имат качества, но някои не са толкова силни физически

Мениджърът на Челси - Рафаел Бенитес, остана много разочарован от изпуснатата титла в световното клубно първенство. Днес "сините" паднаха във финала с 0:1 от бразилския Коринтианс. 
 
„Отборът на Коринтианс игра твърдо още от първата минута във всяко единоборство и всяка втора топка. След като вкараха гола, задържаха много добре топката и беше много трудно за нас“, коментира Бентиес.
 
„Може да анализирате мача, но ще видите, че създадохме четири много добри възможности за гол. Това е доста, но вратарят им беше най-добрият на терена. Знаехме, че ще имаме шансове. Владеехме топката и правихме добри контраатаки, но въпросът е да оползотвориш шансовете си.“
 
„Не останахме изненадани от играта на Коринтианс. Бяхме гледали няколко техни двубоя, така че знаехме как играят. За тях, този финал бе като световно първенство. Нашите играчи имат качества, но някои не са толкова силни физически. Видяхте, че имат доста опит. При всяка спорна топка бяха около рефера и бавеха времето. Не казвам, че това е негативно, проведоха мача доста добре.“
 
„Фернандо Торес имаше шансове и отбеляза, но голът бе отменен. Във финал като днешния трябва да се възползваш от възможностите си, защото те се създават трудно. Той спечели доста въздушни двубои, беше свеж и виждате, че подобрява играта си от мач на мач“, каза още Бенитес. 
 
Треньорът на Интер Маями не гледа отвъд текущия сезон

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано смята, че да мисли за дългосрочна перспектива в работата си е грешка.

Никакъв интерес в САЩ към финала на Световното клубно първенство

Американската телевизионна публика не е показала почти никакъв интерес към финала на Световното клубно първенство по футбол, който се проведе на стадион "МетЛайф" в Ню Джърси в неделя. Това показват данните TNT Sports.

Вижте кога пускат билетите за Световното по футбол

Феновете ще могат да поръчват билети за Световното първенство през 2026 година от 10 септември, обявиха от Световната футболна федерация (ФИФА).

Бивш вратар на Лудогорец и Локо (София) се озова в Малайзия

Дамян Дамянов подписа с местния Келантан Дъ Риъл Уориър

Официално: Жорже Жезус стана треньор на Роналдо

Португалецът ще води още един от грандовете в страната

Палмър за Тръмп на награждаването за Световното клубно: Бях объркан (ВИДЕО)

„Знаех, че ще бъде на мача, но не знаех, че ще бъде на подиума…“

Загубата не ни отнема невероятния сезон, смята капитанът на ПСЖ Маркиньос

Капитанът на Пари Сен Жермен Маркиньос се опита да успокои съотборниците си след загубения финал от Челси (0:3) на Световното клубно първенство. 

Избраха Коул Палмър за №1 на световното клубно първенство

Коул Палмър бе избран на най-добър футболист на Световното клубно първенство, след като завърши турнира с три гола и две асистенции.

Жоао Педро: В ПСЖ не умеят да губят

Нападателят на Челси Жоао Педро коментира спречкването с треньора на парижани Луис Енрике след финала на Световното клубно първенство срещу ПСЖ (3:0).