Бразилски футболист аут за две години заради допинг

Бразилски футболист аут за две години заради допинг

Вижте подробности

Бившият нападател на бразилския Фламенго Габриел Барбоса Алмейда бе наказан от Спортния съд в страната за измама с допинг, предаде Ройтерс.

27-годишният футболист, известен като Габигол, беше обвинен, е отказал да даде допинг проба в деня преди мач на Фламенго в Рио де Жанейро.

"Състезателят бе съден днес от Антидопинговия спортен съд и с мнозинство гласове бе решено, че има нарушение на антидопинг правилата и опит за измама", заявиха от властите за бразилския допинг контрол. Барбоса отхвърли обвиненията.

От Антидопинговия спортен съд уточниха, че наказанието започва да тече от датата на нарушение на правилата, която е 8 април 2023.

Барбоса, който бе част от олимпийския отбор на Бразилия, спечелил златните медали на Игрите в Рио де Жанейро през 2016, може да обжалва решението пред Арбитражния спортен съд. От Фламенго заявиха, че са изненадани от присъдата и ще помогнат на бившия си футболист при обжалването.

"Клубът ще помогне на играчи при обжалването в съда, тъй като е ясно, че няма измама и дори няма опит, за да се оправдае присъдата", заявиха от Фламенго в становище.

Барбоса подписа с Фламенго през 2020 с трансфер от Интер Милано, като първо изкара в бразилския гранд една година под наем.

"Никога не съм опитвал да избегна или да правя измама с тест и вярвам, че името ми ще бъде изчистена от съда", написа футболистът в социалната мрежа X.

"От началото на кариерата ми като футболист винаги съм спазвал правилата на играта и никога не съм взимал забранени вещества. Бил съм подложен на десетки тестове, като всички са били негативни.

Разочарован съм от решението на съда, но ще продължа да сътруднича на спортните власти и вярвам, че невинността ми ще бъде доказана", добави Барбоса.
Габриел Барбоса направи дебют за националния отбор на Бразилия при победата над Панама с 270 в приятелски мач през май 2016 и има 18 мача за Селесао.

Масчерано: Трябваше да говорим само за футбол с Тръмп, но се оказа различно

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано каза, че отборът не е знаел какво ще каже президентът на САЩ Доналд Тръмп на срещата в Белия дом.

Разкриха колко печели Лео Меси

Собственикът на Интер Маями Хорхе Мас разкри колко печели годишно аржентинският нападател Лионел Меси. Футболистът играе за представителя на МЛС на САЩ и Канада от лятото на 2023 г. и е вдигнал четири трофея с клуба.

Краев вкара при загуба в Австралия

Божидар Краев се разписа при поражението на Уестърн Сидни Уондърърс с 1:2 от Нюкасъл Джетс като гост в двубой от 20-ия кръг на австралийската елитна дивизия.

Марин Петков пак блести в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Бившият капитан на Левски принуди вратар да си вкара автогол

Роналдо с по-тежка контузия от очакваното

Нападателят пътува до Испания

Тръмп посрещна Меси в Белия дом, не знаел

Президентът на САЩ Доналд Тръмп посрещна Лионел Меси и Интер Маями в Белия дом, но призна, че не е имал представа, че един от най-великите футболисти в историята ще гостува, докато синът му не му съобщава.