Гана с нов селекционер

Гана с нов селекционер

Кевси Апиа се завърна начело на ганайците

Квеси Апиа се завърна начело на националния отбор на Гана, съобщиха от футболната федерация на страната. Апиа подписа двугодишен договор. 

На поста той заменя бившия мениджър на Челси Авраам Грант, който изведе тима до четвъртото място на купата на Африканските нации през февруари. 

56-годишният Апиа, който е бивш национал на Гана, води тима на световното първенство в Бразилия през 2014 година, но бе освободен след отпадането още в груповата фаза. Тогава Гана бе в група с бъдещия шампион Германия, Португалия, както и тима на САЩ.

ФИФА: Голът на Хърватия беше отменен правилно

Световната футболна федерация (ФИФА) излезе с официално становище, че отмяната на гола за Хърватия в края на мача срещу Португалия от 1/16-финалите на Световното първенство е била коректна

Рамош: Винаги съм тук, ако ни трябва гол

Португалският национал Гонсало Рамош се забавляваше с ролята си в националния отбор след победното попадение срещу Хърватия в последните секунди на срещата

Баркола: Атакуваме и се защитаваме заедно

Франция е наясно, че ще трябва да пробие компактната защита, когато се срещне с Парагвай в мача си от осминафиналите на Световното първенство в събота, но има достатъчно потенциал да го направи с атакуващото си трио, каза френският нападател Брадли Баркола

Якин: Доволен съм само от резултата

Селекционерът на Швейцария - Мурат Якин, говори след победата с 2:0 над Алжир на 1/16-финалите на Световното първенство

Модрич: Напускаме с високо вдигнати глави

Капитанът на Хърватия Лука Модрич прие тежко отпадането на своя тим от Световното първенство, но подчерта, че той и съотборниците му нямат от какво да се срамуват след представянето си срещу Португалия

Лука Модрич - велик диригент на футбола

Със сълзи в очите, с капитанската лента на ръката и с гордо вдигната глава, Лука Модрич вероятно изигра последния си мач с националната фланелка на Хърватия.