Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста. Италианецът, който стана европейски шампион със страната си през 2021, е разтрогнал договора по взаимно съгласие.

Манчини бе назначен през август 2023, след като седмици по-рано напусна националния тим на Италия. Под негово ръководство тимът отпадна още на осминафиналите в турнира за Купата на Азия.

Действията на италианеца по време на мача в Катар възпламениха скандал, след като той напусна терена преди последната дузпа на отбора си срещу Република Корея.

Ето какво каза той:

"В Саудитска Арабия работят много компетентни хора. Проблемът е в това, че националният отбор няма достатъчно опит, за да играе определен тип футбол.

Много неща се промениха с увеличаването на броя на чужденците в тамошното първенство. Местните играчи започнаха да получават по-малко шансове в клубовете си, а в такива условия аз не мога да гарантирам класиране за Световното първенство".

Изгонен от Левски си намери отбор

Бразилецът ще играе в родината си

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика

Бивш тим на Стоичков поиска Левандовски

Бъдещето на нападателя остава неясно

Роналдо пак си пусна снимка от Ал-Насър

Кристиано Роналдо публикува снимка в социалните мрежи от работата си в Ал-Насър