Мечтаният финал е факт: Аржентина оцеля срещу Колумбия след дузпи (ВИДЕО)

"Гаучосите" играят срещу Бразилия на Копа Америка

Мечтаният за всички футболни фенове финал на тазгодишното издание на Копа Америка вече е факт. Двата южноамерикански гранда Бразилия и Аржентина ще се изправят един срещу друг в големия сблъсък за трофея. Това стана факт, след като тази нощ “гаучосите” елиминираха Колумбия на 1/2-финала след изпълнение на дузпи и достигнаха до заветния сблъсък. В редовното време двата тима не излъчиха победител, след като Лаутаро Мартинес откри за Аржентина в 7-ата минута, а Луис Диас възстанови равенството в 61-ата. Така победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на 11-метрови удари, като с 3:2 точни изстрела “гаучосите” стигнаха до успеха.

Аржентина започна по-силно и още в 4-ата минута можеше да откри резултата. Николас Гонзалес стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Три минути по-късно “гаучосите” все пак поведоха. Лионел Меси бе изведен в наказателното поле, задържа топката и върна назад към Лаутаро Мартинес, който стреля във вратата за 1:0.

Колумбия обаче можеше да изравни още в ответната атака. Куадрадо шутира от движение и само блестящата намеса на Емилиано Мартинес попречи да се стигне до гол.

След това и късметът обърна гръб на колумбийците. Първо в 37-ата минута далечен шут на Уилям Бариос се отби от гредата. След това в 39-ата минута след центриране от корнер Джери Мина стреля с глава и топката се отби от напречната греда.

В самия край на първата част и Аржентина пропусна страхотна възможност да удвои преднината си. Николас Гонзалес отправи изстрел с глава отлризо след центриране от корнер и Давид Оспина имаше и доза шанс да спаси.

Колумбия обаче продължи да бъде по-активният отбор в началото на втората част. Още в 48-ата минута далечен удар на Луис Диас бе отразен от Емилиано Мартинес.

В 61-ата минута резултатът закономерно бе изравнен. Луис Диас получи дълъг пас на скорост, надбяга прекия си пазач и от малък ъгъл успя да вкара за 1:1.

Този гол отрезви аржентинците, които натиснаха в заключителните минути. Те пропуснаха две прекрасни голови възможности. Първо в 73-ата минута Оспина излезе неразчетено извън наказателното си поле, Анхел ди Мария го финтира и подаде за Лаутаро Мартинес, който обаче не успя да вкара в опразнената врата, като защитник притича и спря удара му на голлинията.

След това шансът обърна гръб и на Меси. В 81-ата минута той бе изведен в пеналта, но стреля в гредата.

В крайна сметка двата тима не излъчиха победител в редовното време, а според правилата на турнира победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там “гаучосите” показаха по-здрави нерви, като Меси, Паредес и Лаутаро Мартинес вкараха от бялата точка, а Де Паул пропусна. Големият герой за Аржентина обаче се оказа вратарят Емилиано Мартинес, който спаси цели три дузпи на съперника - на Давинсон Санчес, Джери Мина и Едуин Кардона. Хуан Куадрадо и Мигел Борха бяха точни от бялата точка, но това не бе достатъчно.

Така Аржентина се класира за финала на Копа Америка за 29-и път в историята си. Там тимът ще срещне големия си враг Бразилия в опит да му отнеме трофея, който спечели на последното издание на турнира. "Кариоките" достигнаха до тази фаза, след като отстраниха Перу в другия полуфинал вчера.
ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден