Бердих и Вавринка прескочиха 1 кръг

Бердих и Вавринка прескочиха 1 кръг

Вердаско и Алмагро също продължават напред

Четвъртфиналистът от миналата година в Аустрелиън Оупън - Томаш Бердих, започна отлично тазгодишната надпревара, след като се справи с любимия си опонент на турнирите от Големия шлем Майкъл Ръсел и след 6-3, 7-5, 6-3 и се класира лесно за 2-ия кръг на турнира. 
 
Испанецът Фернандо Вердаско пък трябваше да хвърли доста усилия в 5-сетовия трилър срещу 22-годишния белгиец Давид Гофен, но в крайна сметка успя да триумфира след два обрата – 6-3, 3-6, 4-6, 6-3, 6-4.
 
16-ият в схемата Кей Нишикори успя да пречупи румънецът Виктор Ханеску 6-7(5-7), 6-3, 6-1, 6-3, докато втората ракета на Швейцария Станислас Вавринка имаше лесен мач срещу квалификанта Седрик-Марсел Щебе – 6-2. 6-4, 6-3.
 
Трудното начало за испанците бе затвърдено и от Николас Алмагро, който се бори доста срещу преминалия през квалификациите американец Стив Джонсън, за да стигне до успеха с 7-5, 6-7(4-7) , 6-2, 6-7(6-8), 6-2.
 
Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос