Димитров: Надявам се, че ще продължа във възходяща линия до края на годината

Димитров: Надявам се, че ще продължа във възходяща линия до края на годината

Щастлив съм, че се борих толкова. Това означава много за мен

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да спечели първа титла за сезона, след като загуби на мача за трофея на силния турнир в Пекин от водача в схемата Анди Мъри с 4:6, 6:7(2). Димитров все пак достигна до първи финал от началото на май в Истанбул, а от утре ще се изкачи с две места до 18-ото в световната ранглиста, негово най-добро класиране от 30 август 2015 година, когато беше 17-и.

 
"Щастлив съм, че се борих толкова. Това означава много за мен. Седмицата беше добра за мен. На финала трябваше да играя срещу един от най-трудните съперници в тениса в момента. Поздравления за победата на Анди. Преди не съм имал добри резултати в Китай. Този път успях да стигна до финала тук. Сега отивам в Шанхай. Надявам се, че ще продължа във възходяща линия до края на годината", заяви по време на церемонията по награждаването 25-годишният хасковлия, който остана с четири титли. 
Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него