Григор Димитров се класира на 1/4-финал и при двойките в Шарлътсвил

Григор Димитров се класира на 1/4-финал и при двойките в Шарлътсвил

Най-добрият български тенисист Григор Димитров прескочи първия кръг и на двойки на турнира на твърди кортове от сериите "Чаланджър" в Шарлотсвил (САЩ).

Най-добрият български тенисист Григор Димитров прескочи първия кръг и на двойки на турнира на твърди кортове от сериите "Чаланджър" в Шарлотсвил (САЩ).

На старта, той и шведският му партньор Филип Пърпич нямаха кой знае какви проблеми срещу американско-филипинския дует Кемин Ким и Сесил Мамит и ги елиминираха със 7:6 (4), 6:3.

С класирането си за четвъртфиналите родният талант си осигури 320 долара от наградния фонд и 13 точки за световната ранглиста на двойки.

18-годишният талант ще играе във втория кръг и на сингъл, където негов съперник ще бъде поставеният под номер 1 в основната схема Майкъл Ръсел (САЩ). Представителят на домакините направи обрат срещу сънародника си Майкъл МакКлън и го отстрани с 3:6, 6:2, 6:1. Миналата седмица 20-годишният МакКлън отбеляза рекордно класиране в ранглистата на АТП в кариерата си - 290-о място, но след това се срина с 51 позиции и в момента е на 341-и. В същото време Григор Димитров е 308-и в последното издание на класацията.

Нашето момче вече си осигури 860 долара от наградние фонд и 6 точки за световната ранглиста, а при нов успех и влизане в Топ 8 на сингъл ще прибере 1460 долара и 13 точки.
 
Александър Василев загуби титлата на сингъл в София

Александър Василев загуби на финала на сингъл на турнира за мъже "K&D Cup 2025" в София с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на базата на ТК "Диана".

Синер мачка в Синсинати

Защитаващият титлата си Яник Синер се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати с награден фонд 9.193 милиона долара.

Сабаленка бие в Синсинати

Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) стартира с победата защитата на титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара.

Швьонтек с ударна победа №300 в WTA-тура (ВИДЕО)

Полската тенисистка Ига Швьонтек достига 300 победи в WTA-тура със скорост, каквато публиката не помни от времето на Серена Уилямс, като стартира на турнира в Синсинати силно и не даде много шансове на Анастасия Потапова.

Шиникова загуби на финала на двойки в Германия

Българската тенисистка Изабелла Шиникова загуби на финала на двойки на турнира на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българският тандем загуби финала на турнира в София

Виктор Марков и Пламен Милушев останаха с приза за второ място

Денислава Глушкова остана на крачка от финала в Сърбия

Топ поставената в схемата спря българката

Лидия Енчева отпадна на полуфинал в Румъния

Българката допусна обрат в хода на срещата

18-годишният Василев е на финал в София

Българският тийнеджър в търсене на първа професионална титла