Григор Димитров си замина безславно от турнира в Стокхолм

Григор Димитров си замина безславно от турнира в Стокхолм

Българинът загуби с 0-6, 2-6 от Ярко Ниеминен

Григор Димитров си замина безславно от турнира в Стокхолм с награден фонд 100 000 долара, за който получи „уайлд кард” от организаторите. Българинът записа жалка загуба от финландеца Ярко Ниеминен с 0-6, 2-6.

310-ият в света наш талант не загатна дори и с малко за потенциала, който притежава и нямаше почти никакви смислени разигравания освен няколко форхенд уинъра по време на мача.

Финландецът, който през 2008 г. достигна четвъртфинал на „Ю Ес Оупън”, играеше много правиллно тактически и постоянно изпращаше топката на по-слабия бекхенд на Димитров.

Точно в този ден този удар при българина изобщо го нямаше. Ниеминен не търсеше завършващата точка, а просто чакаше съперника си да сгреши, както ставаше почти всеки път след няколко разменени удара.

Пред малкото фенове на централния корт Гришо не можа да покаже и нищо от своя сервис. По този показател българинът бе тотално предаден от началния си удар. Юношеският шампион от "Уимбълдън" и "Ю Ес Оупън" вкара едва 28% от сервиса си в първия сет и 52 във втория. Димитров спечели също жалките 7 от 23 разигравания на втори сервис.

Преди 8 дни Димитров отново игра срещи Ниеминен и загуби с 2-6, 7-6, 2-6.

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000

Край на участието на Денчева на турнира в Грузия

Мария Ткачова на пътя на българката