Григор Димитров срещу Доналд Йънг в Хонолулу

Григор Димитров срещу Доналд Йънг в Хонолулу

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров се класира на осминафиналите на чалънджъра на хард в Хонолулу, Съединени щати, с награден фонд 50 000 долара

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров се класира на осминафиналите на чалънджъра на хард в Хонолулу, Съединени щати, с награден фонд 50 000 долара. Тръгналият от квалификациите хасковлия преодоля в първия кръг на основната схема роденият в Сингапур американец Майкъл Яни с 6:2, 7:6(3).

Това бе трети пореден успех на Гришо над 29-годишния му съперник в последните четири месеца. Българинът бе безапелационен в първия сет, а във втория можеше да спечели и преди тайбрека. На 159-ият в света Яни стигна до 6:6 гейма. В заключителната игра Димитров направи два мини пробива и спечели заслужено мача.

Следващият съперник на 18-годишният състезател е с две години по-големият американски левичар Доналд Йънг, който е №195 в света. Роденият в Чикаго тенисист също като Гршо бе лидер на световната ранглиста при юношите и бе смятан за голям талант, но зацикли в последните години. Йънг тръгна от пресявките на Australian Open и стигна до втори кръг на основната схема, след като победи Кристоф Рокюс и отстъпи на Лейтън Хюит в три сета.

Димитров си осигури вече 10 точки за световната ранглиста, където е 268-и в момента и ще запише голям скок в класацията понеделник.

На двойки участва още един българин. Александър Марков и швейцарецът Даниел Люди. Те отстъпиха в първи кръг на третите в схемата Кук и Мартин (Съединени щати) с 1:6, 1:6.
 

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро