Григор Димитров срещу Надал, Джокович, Родик, Мъри и компания в Лондон

Григор Димитров срещу Надал, Джокович, Родик, Мъри и компания в Лондон

Българският талант взе "уайлд кард" за състезанието

Григор Димитров получи „уайлд кард” от организаторите на турнира в Куинс, Лондон. Талантливият българин отново ще има шанс да играе срещу Надал, Джокович, Родик, Мъри и компания, които потвърдиха участието си.

Състезанието стартира официално от понеделник, а жребият все още не е изтеглен.

Миналата година Гришо направи много силно представяне, макар че загуби драматично от намиращия се тогава под номер 6 в света Жил Симон във втория кръг.

Организаторите дават 5 покани за участници, нямащи нужния ранкинг за участие. Три от тях са за триото Григор Димитров, Бърнард Томич и Раян Харисън. Другите две са ракета номер 3 на Великобритания Джейми Бейкър (257 в света) и другия представител на кралството Джеймс Уард (извън топ 360), който взе сет на Марат Сафин през 2008-а в Куинс.

Интересното е, че постоянно съпътстваният от нещастни проблеми Марио Анчич е имал „уайлд кард”, но е получил контузия в гърба, която го е накарала да се откаже и от това състезание.



„Tомич, Харисън и Димитров имат огромен потенциал и затова отново ги пускаме да играят тук. Джейми и Джеймс пък се представят добре след завръщането си от контузии, а ние винаги подкрепяме британските таланти”, заяви директорът на турнира Крис Керноуд.

В момента Григор играе на трева в Нотингам, където отпадна на сингъл, но стигна полуфинал на двойки.

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.