Григор Димитров започна с победа в Италия

Григор Димитров започна с победа в Италия

В първи кръг от Фючърс турнира в Модена българинът се наложи с 6-3, 6-3 над Матьо Рой (Франция)

Григор Димитров започна с победа на Фючърс турнира в Модена (Италия) с награден фонд 15 000 долара. В среща от първия кръг най-добрият български тенисист победи французина Матьо Рой с 2:0 сета - 6-3, 6-3, и се класира за осминафиналите на турнира.

С тази победа Димитров си осигури една точка за световната ранглиста, а при нова победа ще добави още две към актива си. За да се класира на четвъртфиналите, Григор ще трябва да преодолее съпротивата на квалификанта Жулиен Жели (Франция), който в понеделник отстрани италианеца Матео Марфия с 6-1, 6-4.

Французинът е на 24 години и в момента дори няма място в ранглистата. Най-големият му успех е достигането до четвъртфинал на Чалънджър в Италия през далечната 2007-а година. Мачът между двамата ще се играе в четвъртък. (БТА)

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.