Гришо 41-и преди старта на Аустрелиън Оупън

Гришо 41-и преди старта на Аустрелиън Оупън

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста преди започващото в понеделник, 14 януари, Открито първенство на Австралия

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста преди започващото в понеделник, 14 януари, Открито първенство на Австралия.

21-годишният Димитров, който по-рано през седмицата отпадна в първия кръг на турнира в Синди, остана 41-и в класацията на АТП с 1008 точки.

Хасковлията стартира на турнира от Големия шлем в Мелбърн още тази нощ от 02:00 часа българско време срещу поставения под номер 32 Жулиен Бенето (Франция) на корт номер 13.

Лидер в световната ранглиста остава защитаващият титлата си на Откритото първенство на Австралия Новак Джокович (Сърбия) с 12920 точки, пред Роджър Федерер (Швейцария) с 10265 точки и Анди Мъри (Великобритания) с 8000 точки. 

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос